Zajęcia na żywo - co robić w domu w czasie pandemii

środa, 18 marca 2020
Dłuższy czas w domu z dzieckiem weryfikuje trochę relacje rodzinne: czy my potrafimy się z tym dzieckiem dogadać? Czy działamy sobie na nerwy? W normalnych warunkach jest łatwiej, ale teraz możemy mieć pewne poczucie przytłoczenia, gdyż tkwimy w nienormalnej dla nas sytuacji, gdzie nasza rutyna została zaburzona, jesteśmy ściśnięci w zamkniętej przestrzeni nie wiadomo jak długo, a często jeszcze przy tym wszystkim musimy pracować.

Poniżej zebrałam kilka fajnych propozycji na zajęcie dziecka:

Rysujemy z Agatą


Codziennie o 9:00 odbywa się nauka prostego rysowania prowadzona przez Agatę Jakuszko-Sobocką na jej nowym kanale You Tube. Mój pięciolatek spokojnie daje radę, chociaż czasem jest ciut za szybko, ale wtedy po prostu tłumaczę "nie musisz przerysować każdej rzeczy, którą rysuje Agata, możemy też potem odsłuchać jeszcze raz te filmiki". Agatę znałam wirtualnie, z jej prac, bo często rysowała wizualne notatki do webinarów, kóre oglądała. Teraz pierwszy raz zobaczyłam ją na żywo, chociaż przez szkło i mogę tylko dodać, że to bardzo ciepła, sympatyczna osoba. No i w kolorowych włosach i kombinezonie wygląda prawie jak jednorożec :D

Poniżej kanał Agaty: o 9:00 nadaje na żywo, ale historyczne filmiki też zostają:
https://www.youtube.com/channel/UCT-S6iEApoKU6ZRo1O0NTVA

Pozytywny Poranek


Codziennie o 10:00 odbywają się Pozytywne Poranki z Free of Mind zarówno na You Tube, jak i na ich facebooku. Warto zajrzeć na ich grupę na FB (sekcja Pliki) albo się zapisać (https://pozytywnyporanek.subscribemenow.com/), żeby na maila dzień wcześniej odebrać materiały do druku. Tematy dotyczą ciała, uważności, relaksacji, itp. Fajne zajęcia - wiem, że niektóre maluszki dobrze sobie na nich radzą, natomiast moja Mania po pierwszych 3 minutach woła "Mamo, nie chcę, ta pani tylko gada". Ale zajrzyjcie i sami spróbujcie, bo to fajne wartościowe materiały.

Tu ich kanał na YT, również są zajęcia na żywo i archiwalne filmiki do nadrobienia:
https://www.youtube.com/channel/UCDJ8ibRh_QvaGn8naB41BiA

Zajęcia w Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej


Codziennie o 10:30 (Baby Dance - przedszkolaki) i 11:30 (Dzieciak sam w domu - starszaki) Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej prowadzi zajęcia ruchowe. Wystarczająco długo słucham ich webinarów i krótkich filmików na You Tube, żeby stwierdzić, że to wspaniali ludzie z pasją, uczący w duchu korczakowskim i bardzo mądrzy pedagodzy.

Tu ich kanał na YT - dzisiejsze zajęcia ktoś zgłosił jako naruszające standardy i You Tube to zablokował (bez weryfikacji), mam nadzieję, że kolejne zajęcia ruszą bez problemów.
https://www.youtube.com/channel/UC-b9SxEpMJrmarGt43N1M9g
A jak się zapiszecie mailowo na https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/ (za darmo), to będziecie dostawać powtórki na maila.


0 komentarze

Prześlij komentarz