Magiczna wizyta w Muzeum Domków Dla Lalek w Warszawie

sobota, 14 lipca 2018

Jest w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie takie magiczne miejsce, gdzie możesz wejśćprzez szafę i znaleźć się w całkiem innym świecie. Świecie swojego dzieciństwa :)

Muzeum Domków Dla Lalek prezentuje klasyczne domki dla lalek i lalki z całego świata, zabawki sakralne i trochę innych zabawek. Chociaż reklamuje się sloganem "Nostalgiczna wyprawa w przeszłość dla dzieci od 5 do 105 lat", maluszki są równie mile widziane. Wszystkie zabawki są w szklanych gablotach, więc nie ma strachu, że dziecko coś zniszczy.

Jakie to misterne :)

Jest to ciekawe przeżycie zarówno dla dzieci, bo mogą pooglądać sobie ciekawe, trochę inne niż własne, zabawki, jak i dla dorosłych, bo mogą powspominać. Zwykle pozapominaliśmy część swoich zabawek z dzieciństwa, aż tu nagle stajemy pod gablotą i wołamy: "O Boże, miałam taką wagę i owoce!" i aż łza się kręci w oku.

Moja siostra cioteczna miała taki komplet

Wiele domków dla lalek ma piękną historię. Wiele z nich było robione na zamowienie bogatych rodzin, ale niektóre z nich były miesiącami tworzone w ukryciu przez niezamożnych ludzi w prezencie dla ich dzieci.

Gorąco polecam Ci to miejsce. Pojedź i przekonaj się sama :)

Mysia szkoła

Co: Muzeum Domków Dla Lalek
Miejsce: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Pl. Defilad 1, Warszawa (przejście przez poziom -1 od głównego wejście  lub bezpośrednie wejście od ul. Emilli Plater)
Godziny otwarcia: codziennie 9.00-19.00
Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 60 zł, do 100 cm wzrostu i powyżej 100 lat bezpłatnie ;)
Stronawww.muzeumdomkow.pl  www.facebook.com/MuzeumDomkow/
Ważne: z racji niezbyt szerokich przejść wózki dziecięce należy zostawić w recepcji


Francuski domek dla lalek w starej apteczce

Przenośny domek z Ameryki Południowej, taki trochę pierwowzór cichej książeczki (quiet book) ;)

0 komentarze

Prześlij komentarz