Anita Bijsterbosch, "Wszyscy ziewają" - recenzja

niedziela, 17 września 2017
Anita Bijsterbosch, Wszyscy ziewają, wydawnictwo adamada, recenzja, książka na dobranoc, książka do poduszki, książka dla dwulatka, sposób na zaśnięcie

"Wszyscy ziewają" Anity Bijsterbosch to prosta książka z małą ilością tekstu, prostymi (acz ładnymi) rysunkami, za to z arcyciekawym pomysłem. Opisać ją można jednym zdaniem: pokazuje 9 ziewających zwierząt i ziewające dziecko. Ale nie o to tu chodzi. Cała radość jest w tym, że ziewa się, fizycznie kłapiąc szczękami, dzięki specjalnym okienkom. Tak mało a tak dużo! Na końcu sowa szepcze "Ciiii" i wszyscy zasypiają. Razem z Tobą, rodzicu. I z Twoim dzieckiem (oby). A jak nie uśniecie, to na pewno zaczniecie nieźle ziewać. W końcu ziewanie jest zaraźliwe ;) 

Książka jest bardzo ciekawa, obrazki ładnie namalowane, tekst krótki, ale sugestywny ("Czy ten szop jest zmęczony? Oczywiście!"). Kartki są miękkie (nie całokartonowe), ale ciut grubsze niż w książkach dla dorosłych i śliskie (takie troszkę foliowane), więc ciężej je zniszczyć niż klasyczne miękkie kartki z cienkiego papieru. Do tego twarda okładka. Osobiście mam zastrzeżenia co do szycia książki - mamy już jedną książkę wydawnictwa Adamada w takim samym szyciu i niestety po roku użytkowania się rozsypała, chociaż bardzo ostrożnie się z nią obchodziliśmy. Obawiam się, że tę czeka to samo. Niedługo dam Wam znać. W każdym razie pierwszy miesiąc testów przeżyła bez żadnych obrażeń.

"Wszyscy ziewają" Anity Bijsterbosch naprawdę mi się podoba. Nawet rodzic może się nieźle bawić, czytając, trzeba tylko uważać, żeby za ostro nie chrumkać, bo możemy odnieść skutek odwrotny do snu :) Mania przy okazji robi zwierzętom przegląd dentystyczny i ostatnio faktycznie mnie zaskoczyła opowiadaniem, że królik ma tylko po dwa zęby.

Polecam wszystkim nocnym markom i ich rodzicom jako książkę do poduszki :)

Anita Bijsterbosch, Wszyscy ziewają, wydawnictwo adamada, recenzja, książka na dobranoc, książka do poduszki, książka dla dwulatka, sposób na zaśnięcie

Anita Bijsterbosch, Wszyscy ziewają, wydawnictwo adamada, recenzja, książka na dobranoc, książka do poduszki, książka dla dwulatka, sposób na zaśnięcie


Od wydawcy:
"Zieeeeewa kotek, zieeeeewa wąż, zieeeeewa królik, zieeeeewa świnka, zie… ee... eee… wa hipcio, zie… wa… żółw, z… z… asz… ty. 
Książka polecana do czytania przed snem.
Bardziej skuteczna niż Aaa, kotki dwa, ciepłe mleko, smoczek, muzyka relaksacyjna, samochodowe przejażdżki po mieście, głaskanie i drapanie razem wzięte. 
Bestseller, który pomaga zasnąć dzieciom na całym świecie."


Tytuł: "Wszyscy ziewają"
Autor: Anita Bijsterbosch (tekst i ilustracje)
Tłumaczenie: Piotr Muszyński
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2017
Wymiar: 21 x 22 cm
Liczba stron: 30
Strony: miękkie
Sugerowany przedział wiekowy: 2,5+
Mój przedział wiekowy: 2+
Sugerowana cena wydawcy: 34,90 zł
Można kupić od: 20 zł
Jeżeli spodobała Ci się moja recenzja i skorzystasz z powyższych linków, zapłacisz za książkę tyle samo, a ja powoli ziarenko po ziarenku pozbieram na kolejną książkę do przeczytania i zrecenzowania :)

0 komentarze

Prześlij komentarz