Moje pierwsze książki: "Jest tam kto?" Anna-Clara Tidholm (9M+)

sobota, 30 kwietnia 2016
Zachęcona książką "Gdzie idziemy?" Anny-Clary Tidholm po jej przekartkowaniu, wraz z nią kupiłam od razu drugą pozycję tej autorki. "Jest tam kto?" zachęca nas do odwiedzin i stawia nas pod drzwiami czyjegoś domu.


Żeby wejść, musimy zapukać. Puk puk. Jest tam kto? Oczywiście, że jest! Zaglądamy do małego Kajtka, którzy z radością bije w bęben. W kolejnych pomieszczeniach, do których prowadzą kolejne drzwi, są króliki, pan z kotem, małpy, misie. Pukamy w drzwi razem Manią. Twardy karton daje dobre echo. Puk puk! Jest tam kto?! W przedostatnie drzwi pukamy już ciszej. Szeptem pytamy, kto tam jest, bo niektóre misie już śpią. Zostały ostatnie drzwi. Ooo, już noc - te drzwi wyprowadzają nas na dwór.

Książka jest naprawdę ciekawa, Marysia ogląda ją z radością. Z czasem pokazuje inne rzeczy. U Kajtka kiedyś pokazywała samego chłopca, potem migała kaczkę, potem kąpanie, piłkę, nocnik (siiii), ostatnio bęben (bam bam).  Dużo fajnych elementów, czasami dorosłemu się może wydawać, że bez ładu i składu, ale okazuje się, że dziecku przypada do gustu. Tu kotek (miał), tu mleko (leko), tu jedzenie kota (mniam), tu pan (pam) i tak przechodzimy od obrazka do obrazka, w międzyczasie pukając w drzwi, a Mania z tygodnia na tydzień nazywa coraz więcej. Książka więc niejako rośnie razem z nami.

Nawet nie mam się do czego przyczepić. Trochę bawi mnie wielki przeskalowany kwiatek, ale dzieci nie bardzo rozumieją perspektywy. I żółte drzwi są dla mnie pomarańczowe - nie wiem, czy z moim postrzeganiem kolorów jest nie tak, z autorki, czy to przy druku coś się trochę przesunęło...

Wydawca pisze:
„Co kryje się za białymi, niebieskimi i żółtymi drzwiami?
Aby się przekonać, trzeba koniecznie w nie zapukać!
Puk, puk, puk! Jest tam kto?
Rytmicznie powtarzające się obrazy i słowa prowadzą malucha za kolejne drzwi, a za drzwiami – zawsze coś ciekawego – małe misie, chrupiące zające czy małpia bitwa na poduchy.
Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.
Szwedzki bestseller dla jedno-, dwulatków."

Tytuł: "Jest tam kto?"
Autor: Anna-Clara Tidholm (tekst i ilustracje)
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania:
Wymiar: 14 x 20 cm
Liczba stron: 28
Strony: całokartonowe
Sugerowany przedział wiekowy: 0+
Mój przedział wiekowy: 9M+, a może nawet 6M+
Sugerowana cena wydawcy: 24,90 zł
Można kupić od: 17 zł

(reszta zdjęć, jak wyjdę ze szpitala)

Jeżeli skorzystasz z powyższych linków, zapłacisz za książkę tyle samo, a ja powoli ziarenko po ziarenku pozbieram na kolejną książkę do przeczytania i zrecenzowania :)

0 komentarze

Prześlij komentarz