Karmienie butelką przy k.p.

niedziela, 21 grudnia 2014
O przechowywaniu pokarmu tutaj

Mleko podajemy w temperaturze ok. 37 st. C. Nie gotujemy, bo wtedy traci ono swoje właściwości (chodzi przede wszystkim o przeciwciała). Starajmy się też nie rozmrażać/podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Najlepiej ogrzać je w kąpieli wodnej. Sporą wygodą mogą być specjalne podgrzewacze, dzięki którym nie trzeba już kontrolować temperatury (przykład poniżej).


Źródło: www.babyono.com

Wielkość porcji dla dzieci powyżej pół miesiąca wyliczamy wg zasady: miesiąc życia x 10 + 100, tj.
2 m.ż. - 120 ml
3 m.ż. - 130 ml
4 m.ż. - 140-150 ml
5 m.ż. - 150-180 ml

W przypadku karmienia piersią bardzo polecam butelki naśladujące pierś. I nie chodzi tu tylko o kształt, ale przede wszystkim o to, że z takiej butelki mleko samo nie kapie. Dziecko musi wytworzyć podciśnienie, czyli wykonać pewną pracę, żeby mleko poleciało, przez co nie rozleniwia się i nie ma ryzyka, że odzwyczai się od piersi, co rzadko, ale jednak się zdarza. Takie butelki to Medela Calma (jeden typ smoczka), Avent Natural (troszkę "lżejszy" od Calmy, ze smoczkami 0M+, 1M+, 3M+, 6M+), Tommee Tippee Closer to Nature (również kilka smoczków), itp.

Źródło: www.medela.com

Teraz wystarczy zrobić kilka prób (tylko zacząć je dużo wcześniej, bo pierwszy kontakt z butelką jest zazwyczaj bardzo oporny) i można zostawić ojca z butelką i wyjść z przyjaciółkami ;)

0 komentarze

Prześlij komentarz