Postępy ruchowe

wtorek, 31 marca 2015
Mania powoli zbiera się do kolejnego ruchowego kroku. Nie wiem, jeszcze czy to będzie konkretne turlanie czy raczkowanie. W każdym razie na naszym łóżku już się zaczęła turlać dookoła, np. plecy-brzuch-plecy. Są dzieci, które tak się poruszają i w kilkanaście sekund potrafią pokonać 2-3 metry. Jest ich niedużo, bo taki ruch wymaga dobrej synchronizacji półkul mózgowych. Na razie Mania turla się tylko na łóżku, więc nie mówię jeszcze hop ;)

Chyba pasuje jej to łóżko, bo przestrzeni jest sporo, a termoelastyczny materac dobrze amortyzuje wszelkie nieudane ruchy. Więc od 4 dni podnosi tu też pupę do pozycji na czworaka i probuje posuwać się do przodu. Czasami też w tej pozycji buja się śmiesznie w  przód i tył, bardzo z siebie zadowolona.

Te próby znalezienia metody poruszania się chyba są dla niej trochę stresujące, bo ostatnio jest coraz bardziej marudna, gorzej zasypia w dzień (a jednak, może być jeszcze gorzej), a w nocy budzi się 2 razy. No chyba, że idą zęby. Dziąsła nie są jeszcze spulchnione, ale jakby odrobinkę bardziej miękkie. Tak czy inaczej, troszkę daje w kość :(

0 komentarze

Prześlij komentarz